Koçak BlogPırlanta, elmas madeninin kesilerek parlatılması sonucu oluşan değerli bir taştır. Dinozorlar yeryüzünde gezinmeye başlamadan önce doğada oluşmaya başlamışlardır. Yerküre çekirdeğinin derinliklerinde, yüksek ısı ve basınç altında, yerin derinliklerinden yükselerek yeryüzüne aşırı bir süratle yolculuk ederek oluştu. Tabiat ananın su, rüzgâr ve şiddetli soğuğuna maruz kalarak tekrar toprağa gömüldüler. Bu değerli taşların ancak çok küçük bir miktarı kesime, cilaya ve mücevher yapımına uygundur.
<-Devamını oku->
 Pırlanta Nedir?
Pırlanta, elmas madeninin 57 yüzeyde kesilmiş halidir ve mücevherlerde kullanılır. Dünyanın en sert madenlerinden biri olan elmasın sertlik derecesi 10’dur.
Peki, neden bu kadar değerli?
Kırılması güçtür, kolay kolay çizilmez veya bozulmaz.  Çok ender bulunması da değerli olmasının bir başka nedenidir. 
<-Devamını oku->
 
Her ne kadar pırlanta hakkında en çok konuşulan konu karat bilgisi olsa da pırlantanın kesimi de en az kalitesi kadar önemli. Gelin hep birlikte tarzınıza yakışacak pırlanta kesimlerini inceleyelim.
<-Devamını oku->

 


Otantik taşlı yüzükler, altın yüzükler, motifli yüzükler, eklem yüzükler ve daha sayamadığımız birçok çeşit yüzük çeşidi bulunmaktadır. Bu kadar fazla yüzük çeşidi olduğu için yüzük takmanın da birbirinden farklı yolu ortaya çıkmış oluyor.

<-Devamını oku->


Burçların kendine özgü tarzları ve karakteristik özellikleri vardır. Bazı burçlar sade takılar tercih ederken bazıları daha gösterişli mücevherleri tercih edebilir. Burada önemli olan burcunuzun özelliklerini bilmek ve sizi yansıtan mücevheri bulabilmek.

<-Devamını oku->

 


 

Son zamanlarda trendi yükselen pırlanta yüzükler hakkında en çok karat bilgisi veya kesimi konuşulmakta. Oysa ki tüm bunların dışında parmak şekline göre pırlanta seçimi de oldukça önemlidir.

<-Devamını oku->


 

Belki hayatınızın en önemli sorusunu sormak için, belki de sevgilinize sürpriz yapmak için yüzük almak istiyorsunuz ama yüzük ölçüsünü bilmiyorsunuz. İşte tüm bu sorularınızın cevabı bu yazının devamında.

<-Devamını oku->

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı